Přeskočit navigaci.

Vítáme Vás na stránkách firmy CZECHKOI, specializující se na výstavbu zahradních jezírek.

Všechny diskuze » Jezírka od A do Z » Spotřeba elektrického topítka

Spotřeba elektrického topítka

Založil Mara-akame

Dne 25. 7. 2012 11:39

Odpovědí: 1

Zdravím, má někdo prosím trochu představu, jakou spotřebu bude mít topítko na udržení díry v ledu za celou zimu?(Jestli má k jezírku někdo samotný měřák, mohl by to vědět přesně v kWh, ale bude stačit i údaj jestli stovky korun nebo tisíce korun za průměrnou zimu). Nejmenší příkon je asi 300W, ale určitě ho termostat spouští jednou za čas, potřebuji to vědět, aby mě pak rodiče/prarodiče nenakopali, když na jaře bude velikej účet za elekřinu na chatě, kde půl roku nikdo nebyl. Mám poměrně malé jezírko s rybama se zanedbatelnou hodnotou, ale mrzí mě, když jednou za několik let všechny vyzdechají vinou nahromaděných odpoadních látek pod ledem. Část ryb vylovím do sklepa, ale všechny se nikdy nepovedou a na podzim, když je tam kosa, se již nikomu se mnou nechce celé jezírko vypouštět(moc dlouhý proces). Chata je zatím pod nadvládou mých prarodičů, tak musí být vše s jejich svolením…
Také by mohlo pomoci, když yb se topítko ještě celé dalo do polystyrenové bedny s menšími průduchy, ale ta sama o sobě vždy promrzne.

Pouze přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (1) Starší Nejstarší »

M.Šípek

M.Šípek před osmi roky

Jednoduchá matematika, počet dnů s teplotou pod –5C cca 20, počet dnů s teplotou pod 0C tak 2× tolik. 40×(24×0,3kW)­x(průměrně 3,50kč/kW) = 1008kč za použití termostatu, který spíná při teplotách pod nulu. Lze použít topítko bez termostatu a spouštět jej manuálně. Při vyšších mrazech nechat běžet nonstop a při nižších spínat například jednou za 2–3dny.

M.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (1) Starší Nejstarší »